ALES Matematik Özel Ders İstanbul

ALES Matematik Özel Ders İstanbul

ALES Matematik Özel Ders İstanbul.ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) lisansüstü eğitim başvurularında ve öğretim üyesi dışındaki akademik personel kadrolarına başvurularda gerekli olan bir sınavdır.

Çıkmış TÜM ALES Soruları ve Cevapları (2010-2018)

ÖSYM tarafından düzenlenir. Öğretim üyesi dışındaki akademik kadrolara (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman gibi) yapılan alımlarda ALES puanı şartı aranır. Lisans eğitiminin ardından tezli yüksek lisans eğitimine başlanmak istendiğinde ALES puanı gerekmektedir, tezsiz yüksek lisans eğitiminde ALES puanı gerekmemektedir.

matematik özel ders öğretmeni

ALES İçeriği Nedir? Nasıl Bir Sınavdır?

ALES sınavı genel anlamda KPSS’nin aksine bilgi ağırlıklı olmayan, analitik düşünmeyi gerektiren bir sınavdır. Soruların bilgi ağırlıklı olmaması birçoğuna kolay gelebileceği gibi ALES denemesi çözülmeden, soru türleri görülmeden girildiğinde zor gelebilmektedir.

ALES Sınavında Yapılan Değişiklikler

ALES 2 bölüm olacak : YÖK, ALES’te test sayılarını azalttı. Sözel-1 ve Sözel-2 ile Sayısal-1 ve Sayısal-2 testleri ayrımı ortadan kaldırıldı. 4 testten oluşan ALES, “Sözel” ve “Sayısal” olmak üzere 2 bölümden oluşacak

100 soru 2,5 saatte çözülecek : Yeni ALES’te soru sayısı azaltılarak, soru başına düşen süre artırıldı. Bununla birlikte toplam sınav süresi kısaltıldı. 160 soru ve 180  dakikadan (3 saat) oluşan sınav, yeni düzenlemeyle 50’şer sorudan oluşan sözel ve sayısal iki ayrı testten meydana gelecek. Toplamda 100 sorudan oluşan sınavın süresi, 150 dakika (2,5 saat)  olarak belirlendi. 

Soru Yüzdeleri ve Sınav Geçerliliği: Eşit ağırlıklandırılmayan ALES eşit ağırlık puanı konusunda değişiklik yapıldı. ALES sayısal ve ALES sözel puanının hesaplanmasına yönelik ağırlıklar değiştirilmemekle birlikte, ALES eşit ağırlık puanının hesaplanmasında sayısal  testinin yüzde 50, sözel testinin de yüzde 50 etkili olmasına karar verildi.

Öte yandan, ALES sonuçlarının geçerlilik süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı. 

ALES sınavı yılda iki kez Kasım ve Aralık aylarında yapılmaktadır. Sorular genel de Aralık sınavı kolay Mayıs sınavında mezun öğrenci fazlalığından dolayı biraz zor olabilmektedir. 

ALES Matematik Özel Ders

ALES’ e hazırlanan öğrencilere Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık dersleri verilmektedir.

DERS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN. (0544 328 3770)

Kaç seans alınması gerektiği öğrencinin seviyesine göre değişiklik göstermektedir. 

Özellikle şu hususu belirtmek istiyorum. Çalışan ve hedefi olan öğrenciyle yapılan dersler çok verimli olmakta ve öğrencinin başarısı da o oranda artmaktadır.

Verdiğim programa uyan öğrencinin başarılı olması kaçınılmazdır.

ALES Matematik Özel Dersin Önemi

ALES Matematik sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. ALES sınavında başarılı olmak için erken çalışmaya başlamanız yararınıza olacaktır. Sınava 1-2 ay kala alınan özel ders ile ALES’ ten en fazla 10-15 net yaparsınız. İşte bu tür sorunlarla karşılaşmamak için mümkün olduğunca erken başlamamız gerekmektedir.

ALES’e Nasıl Hazırlıyoruz?

ALES Matematik Özel Ders öğrencilerime sınavda çıkması muhtemel soruların kolay yöntemlerini öğretiyorum ve bu zamana kadar hiç karşılaşmadığınız yöntemlerle sizi sınavlarda rakiplerinizden bir adım öne geçiriyorum. Özellikle çoğu öğrencinin zorlandığı problemler konusunu o kadar kolay yöntemlerle öğreniyorsunuz ki soruları çözebildiğinizi gördüğünüzde kendinize şaşırmamanız imkansız. ALES Matematik Özel Ders İstanbul

Emin olun ilk derste farkı göreceksiniz! ve kendinize güveniniz gelecek. önemli olan ALES Matematik Özel ders almaya vaktinde karar vermenizdir.

Daha detaylı bilgi ve ALES Matematik Özel Ders için iletişime geçebilirsiniz.

Pin It on Pinterest