Matematik özel ders haftada ayda kaç saat olmalı

Matematik özel ders haftada ayda kaç saat olmalı

Matematik özel ders

Matematik Özel Ders İstanbulÜniversite Hazırlık Özel Ders Öğretmeni  arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Yıllarca ders tecrübesi ile öğrencilerimizi başarıya taşıyoruz. Başarı grafiğimizin zirvelerde olmasının en büyük nedenlerinden birisi tecrübemiz, plan ve programlı ders programlarımız ve her öğrencimiz ile olan birebir ilgimizdir.

Üniversite Hazırlık Sınavına (ÖSYM) hazırlanan öğrencilere Matematik, Problemler, Sayısal Mantık ve Geometri dersleri verilmektedir.

Değişen sınav sistemi ile beraber matematik en önemli ders haline geldi. Dolayısıyla sadece matematik yaparak bile birçok bölüm kazanılabiliyor. Matematik olmadan Sayısal ve Eşit ağırlıkta herhangi bir bölüm kazanmak artık çok zor.

Bu da bize matematiğin ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından önemli. İşini seven ve alanında uzman biriyle matematikte güzel bir başarı yakalayabilirsiniz.

Özel Dersin Faydaları

İstanbul özel matematik dersin en temel faydası olarak öğrenciyi kalabalık sınıf ortamından kurtarması ve kişiye özel eğitim sağlaması bakımından öğrenmede verimliliği artırmasıdır. Kalabalık sınıf ortamında öğretmen genele hitap etmesini beklediği eğitim metotlarını uygular. Bu sistemin sonucu öğrenme farklılığı olan öğrenciler yavaş yavaş matematik ve geometriden kopmaya başlarlar. Birçok öğrencide aslında sorun öğrencinin matematik ve geometrideki yetersizliği olmayabilir, asıl sorun öğrenme algılarının farklılığı ve buna hitap eden bir öğretim görmemesi olabilir.

Herhangi matematik ve geometri bilen biri yerine öncelikle müfredata hakim bir matematik öğretmeni olmalıdır.Belli bir yaş grubuna öğretilmesi gereken matematiksel bilgiler o yaş grubunun algısının düzeyine göre belirlenmiştir. Matematik bilgisi ne eksik verilmeli ne de fazlasının verilmesi için özel bir çaba içine girilmelidir.Bir matematik öğretmeninde müfredat hakimiyeti ardından bakılması gereken en önemli hususlardan biri de öğrenciye bilgisini aktarabilme kabiliyetidir. Bunun ölçümünü yapan iki temel unsur ise öğrencinin öğretmen hakkındaki görüşleri (her zaman güvenilir bir kaynak olmayabilir) ve asıl gösterge olan sınav notlarındaki gelişimdir. Her öğretmen kendisinin en iyi anlatan kişi olacağından öğretmen görüşü bu noktada güvenilir bir kaynak olmayabilir. Öğretmen seçimindeki diğer önemli hususlardan biri ise öğretmenin eğitim ve çalışma geçmişidir. Genel bir söylemle başarılı geçmişe sahip öğretmenlerin yapacakları çalışmalardan da başarılı sonuçlar beklenir.

Matematik özel derslerinin en önemli faydalarından biri de hızıdır. Okulda bir konu işlenmesi 2-3 haftalık bir süreci kapsar iken özel derste birebir olmanın verdiği avantaj ile 2 saate sığabilir. Bu nedenle liselere giriş sınavlarına hazırlıkta ve üniversite giriş sınavlarına hazırlıkta eksiklerin kapatılması ve başarılı sonuçlar alınması matematik ve geometri özel dersleri ile hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Daha birçok faydasından daha bahsedilebilecek olan matematik ve geometri özel derslerinin faydalarını burada noktalıyoruz.

Matematik özel ders haftada kaç saat olmalı

Bu soruya net cevap vermek zor. Önemli etkenler bulunuyor.

 • Öğrencinin hedefi nedir?
 • Öğrencinin temeli nedir?
 • Öğrenci hangi konulardan özel ders almak istemektedir? TYT, AYT ve Geometri gibi
 • Öğrencinin bütçesi vs önemli fakat kazanılacak olan başarının yanında bu küçük kalıyor.
 • En önemlisi öğrenci ne kadar istekli?

Biz farklıyız

✔︎ Profesyonel eğitim veriyoruz

✔︎ Öğrencinin pedagojisini dikkate alarak neye ihtiyacı olduğunu iyi biliyoruz

✔︎ Disipline önem veriyoruz

✔︎ Öğrenci koçluğu yapıyoruz

✔︎ Ödev takibi yapıyoruz. Öğrettiğimiz konuların pekişmesi için mutlaka ev ödevleri verir ve bunu takip ederiz.

✔︎ Pratik yöntemler ve özel eğitim metotları uyguluyoruz

✔︎ Programımıza uyan bir çok öğrencide başarıyı yakaladık

✔︎ Konuyu anlatırken ezbere dayalı gereksiz formülleri öğretmek yerine daha akılda kalıcı olacak şekilde konunun mantığını öğretiyoruz.

DERS ÜCRETLERİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN. (0544 328 3770)

öğrencilerimiz

2 thoughts on “Matematik özel ders haftada ayda kaç saat olmalı

 • 24 Ocak 2020 tarihinde, saat 21:23
  Permalink

  çok teşekkürler açıklayıcı olmuş

  Yanıtla
 • 5 Ocak 2020 tarihinde, saat 09:00
  Permalink

  çok yararlı olmuş teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest